ksiegowosc finansowa

ksiegowosc finansowa

Witamina D - nowy mechanizm ochronny przeciw raka jelita grubego

Według Ministerstwa Zdrowia i Konsumpcji, rak jelita grubego jest najbardziej śmiertelny nowotwór w Hiszpanii, powodując ponad 25.000 zgonów rocznie. Mimo postępów ciągle w badaniach i terapii, przeżycie chorych na raka jelita grubego są diagnozowane w zaawansowanym stadium choroby nie uległa znaczącej poprawie od wielu lat. Chociaż przyjmuje się, że najbardziej skuteczny wobec nowotworów w ogóle, a w szczególności raka jelita grubego jest zapobieganie kampanie w związku z tym nie udało się do tej pory pożądanych wyników.

Witaminy D jest tradycyjnie związane z regulacją biologii kości i zapobieganiu krzywicy. Jednakże liczne ostatnie badania potwierdzają ochronny wpływ witaminy D do różnych nowotworów, w szczególności okrężnicy i prostaty, sutka i inne. Bert Vogelstein, profesora na Wydziale Medycyny Johns Hopkins badacza Universitad Howard Hughes Medical Institute of Maryland (USA) i Księcia Asturii nagrodę powiedział: "Badania dotyczące związku między witaminą D3 (aktywne witaminy D w organizmie ), kwasy żółciowe i raka jelita grubego mają istotne implikacje dla profilaktyki raka jelita grubego w przyszłości "

ksiegowosc finansowa

Większość badań epidemiologicznych wynika, że ??obniżone stężenie witaminy D w krwi wiąże się ze zwiększonym ryzykiem wystąpienia nowotworu jelita grubego, przy czym te o stężeniu w najwyższej randze mają niższe ryzyko. Wyniki te motywowane wielkie zainteresowanie studiując działanie witaminy D jako środek zapobiegawczy przeciwko raka jelita grubego.

Zespół prof Alberto Munoz w Institute for Biomedical Research "Alberto Sols" znajduje się na terenie kampusu Wydziału Medycyny Universidad Autonoma de Madrid, wspólne centrum tego University i National Research Council bada działanie kalcytriolu (witamina D3) w komórkach ludzkiego raka jelita grubego.

- autor artykułu